The Vampire Diaries
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Клипче,посветено на форума
Добре дошли!
РП Форум посветен на поредицата "Дневниците на вампира" по Л. Д. Смит.Който съчетава в себе си както модерния "Мистик Фолс" в наши дни където може да се разходиш из градския мол или да гледаш кино с приятели.Така и старомодния "Фелс Чърч" през 1864 г. Където интригите и баловете са били основни занимания на жителите през този век.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Компанията
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeВто Юли 24, 2018 4:53 am by Kol

» Домът на Ивон
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПет Юли 13, 2018 7:40 am by Ния

» Хотелът
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПет Юли 13, 2018 5:11 am by Клаус

» Нещо класическо но не забравим...
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeЧет Апр 05, 2018 1:57 am by Kol

» Домът на Явор
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПет Дек 22, 2017 5:11 am by Kol

» Син Сити - София
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПон Ное 28, 2016 6:16 am by Ния

» Мери и Хенри
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПон Окт 10, 2016 10:10 pm by Дейвид

» Елизабет и Кол
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПон Мар 07, 2016 6:18 am by Елизабет

» Анстасия и Кевин
Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Icon_minitimeПон Мар 07, 2016 6:09 am by Антея

Канал 9 новините на Мистик Фолс
Добре де май и в Ада имало малко слънце и определено,май демоните се влюбвали и имали чувства. Май Катерина се оказа силно влюбена в Деймън. И той отново и повярва и и прости. Деймън тя може да те обича но се пази,да не вземе да се появи отново Клаус и да ти я отнеме,той определено обича да прави напук. Е,успех на двойката. В глада пристигат още много хора. Да ги приветстваме,добре сте дошли. Много приятно след обедче в сладкарницата. И аз ще дойда с вас да хапна едно Тирамису.
Вестник Фелс Чърч
Е,вече по слухове разбрахме,че това е лорд но обича да му казват Клаус. Катерина определено се оказа с нисък морал,като позволи на лорда да пренощува при нея. Но определено не я виня за това. И на мен ми се иска,лорда да прекара една вечер с мен. Май и то мен лъха нисък морал но определено лорда свири,като арфа по струните на Катерина.
Dark Light RPG BG Forum
Статистика
Имаме 57 регистрирани потребители
Най-новият потребител е annabelle.

Нашите потребители са написали 7824 мнения in 716 subjects
Търсене
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Животът на семейство Майкълсън

2 posters

Страница 6 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Пет Ное 28, 2014 6:51 am

Погледна към доктора все едно можеше да го убие с поглед. Много умен въпрос,този кабинет беше ужасен и съжали,че е избрал мъж.
-Не го приемам имам няма жена,която да реагира на. Много се радвам на това,че мъжа ми ми изневерява,показвайки ми колко некадърна съпруга съм. Ей!
Държах се малко малумно но просто беше ирония,успокоих се след секунди,нямаше да правя сцени и всякакви подобни неща:
-Съжалявам,за изблика. Не го приемам но се примирявам. Колкото и тъпо да звучи го обичам и не искам да го губя,ако му попреча,ще му е по интересно,ако ли пък не,ще излезе,че не ми пука. Преди няколко дена ми го каза,не мисля че е хапче което мога да преглътна с лекота и да кажа,всичко е наред.
Защо това място я правеше гневна но се опита да се обере. Тази терапия е пълна загуба на време. Този доктор беше на страната на съпруга и. Лошата майка и бедния незадоволен мъж. След като отговори на въпроса не каза нищо излишно повече и остави доктора да говори,в ума и в момента бяха как да направи още картини и неща.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Пет Ное 28, 2014 7:09 am

Доктора записа нещо в тефтера си. Винаги съм искал да знам какво пишат в тези тефтери. Понякога ми се струваше, че рисува цици и изобщо не слуша какво говорим.
- Разбирам... - Пак погледна към мен. - От колко време имате извън брачна връзка?
- Какво? - Какво значение имаше това? - Има ли някакво значение.
- Ако не желаете, не отговаряйте. - Поставяше така нещата, че все едно исках да скрия нещо.
- Шест месеца. - Отвърнах сухо.
- Обичате ли я?
- Моля? Кого?
- Вашата... извън брачна половинка.
- Не! - Ама какви бяха тези въпроси.
- Това означава ли, че връзката ви е чисто физическа?
- Да...
- Бихте ли ми обяснили какво ви накара да изневерите на съпругата си?
- Не... Не знам какво ме накара да й изневеря...
- Можем ли да предположим, че другата жена ви е привличала сексуално?
- Да...
- Това ли е бил водещият ви мотив?
- Не знам... Да... Мисля че да...
- Какво друго харесахте в нея?
- Трябвали да обсъждаме това?
- Добре, виждам че все още не сте готов да говорите открито за проблема. Нека ви задам друг въпрос тогава. Харесвате ли жена си? Имам предвид тя привлича ли ви сексуално?
- Разбира се...
- Повече или по-малко от другия ви сексуален партньор?
- Тя ми е съпруга, разбира се, че предпочитам нея... - Какво целеше съвсем да провали брака ми ли? Искаше да кажа пред жена си, че когато видя любовницата си се надървям от раз, а с жена си едвам го вдигах ли? Е, нямаше да го чуе от моята уста.
- Защо тогава потърсихте ласките на друга жена? Ако нямате сексуални проблеми и търсите сексуално удоволствие на друго място...
- Извинете, но не е ли ваша работа да ми кажете, защо след като...
- Не мога да вляза в главата ви Илайджа, освен ако не ме допуснете в мислите си. - Пак започна да пише нещо, а аз погледнах гузно към Ан, искайки ми се да й бях спестил всичко това.
- А вие Ан, имали ли сте необходимост от извън брачна връзка? Чувствали ли сте се привлечена от друг мъж и изневерявали ли сте на съпруга си? И ми е интересно да разбера какво мислите за изневярата...
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Съб Ное 29, 2014 5:43 am

Що за тъп въпрос? По присви очи,като пое дъх,просто за да се успокой преди да е избухнала,реши че няма да прави сцени и ще отговаря спокойно,до колкото е възможно. Истината е,че от вътре кипеше,а и смяташе тази терапия за нещо супер глупаво,доктора се беше съюзил със съпруга и. Една целувка не беше прелюбодеяние,на базата на 6 месечни изневери,не смяташе да казва за целувка която дори не е жела,другото чувство беше времена слабост и заблуда,чувстваше уязвима:
-На първите няколко въпроса... Не,не и не... А последния въпрос не можех да разбера точно към кое се отнася,към изневярата на съпруга ми или,като цяло изневярата...
Беше по добре да конкретизира но,щеше да отговори:
-Не ми харесва това,че ми е изневерил. Не мисля,че бихте очаквали друг отговор. Относно изневярата,пак не ми харесва...
Като чели някой я е питал,просто реши да отговаря на въпроси,с кратки отговори за да не се увлича в големи размисли,защото можеше да се отклони и всичко да прерасне в един скандал. Просто нямаше нужда от това:
-Тази тема е прекалено наболяла,все едно да бъркаш в раната с пръст,който преди това е бил напоен със сол. Боли наистина... Може ли да говорим за нещо друго,не разбирам,как коментирането на изневярата на мъжа ми,ще помогне да скрепим брака ни?
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Съб Ное 29, 2014 5:57 am

- Според моите наблюдения, проблемите се решават с говорене и обсъждане на именно тези наболели проблеми. Отнася се и за двама ви, ако желаете да скрепите брака си и да продължите на пред, ще трябва да говорите за това, рано или късно, в противен случай то ще изскача като призрак от килера винаги. Във всяко дребно спречкване, всяко закъснение и всички онези малки неща, който ще ви карат да нямате доверие един в друг. Ако питате мен, сте живели прекалено дълго в комфортната зона на отричането. Отричали сте всичко и не сте искали да си признаете на глас проблемите и именно заради това, те изкачат сега. В рамките на два сеанса, вие споделихте огорчения и нетърпимост датираща от години насам. Никой от вас не подозира как се чувства другия и смея да твърдя, че търпимостта помежду ви е на изчезване. Бракът ви няма да оцелее дълго, ако продължавате в духа на отричането или поне няма да бъде здрав и щастлив. Ще живеете заедно, самотни и нещастни, няма да си вярвате и не желая да бъда лош пророк, но в повечето случай двойки като вашата се разделят мразейки се един друг. Искам и двамата да знаете, че ако желаете да ме посещавате и да си говорим за повърхностни проблеми, бих могъл да ви слушам, но мисля че дойдохте при мен, за да разрешите истинските си проблеми и ако съм прав, то ме оставете да си свърша работата и да ви помогна. А за да ви помогна, ще трябва да започнем да говорим открито за всичко. Готови ли сте на това?
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Съб Ное 29, 2014 6:14 am

Съпруга и не каза нищо,а и тя също,до някаква степен беше прав да говори така. Само,че не виждаше,как ще реши проблеми,когато са като бомба с закъснител,само някой да каже нещо и щеше да се взриви,като бомба.
Въпреки всичко поклати глава,Илайджа отново не каза нищо,явно и той беше съгласен с това,което казва.
-Съгласна съм...
Щом беше тук нямаше друг шанс освен да се съгласи. Последва кратко мълчание,явно чакаха нея да си до продължи:
-Добре,казах че не ми харесва,искам да избухна и да му се разкрещя но има ли някакъв смисъл. Станалото станало,вината е двупосочна,като чели,аз съм го отблъснала от себе си,не твърдя,че съм перфектна. Аз определено не искам да изневерявам на съпруга си,обичам го и го харесвам,дори с извинение го желая,без да звучи тревиално но не се чувствам привлечена от други мъже и не изпитвам нужда за подобно нещо.
Пак нямаше да каже,за целувката,това наистина беше детинско,не я глождеше,а и едва ли съпруга и,щеше да я ревнива. Най-вероятно ни най-малко не му пукаше.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Съб Ное 29, 2014 6:29 am

След като стигнахме до единодушно решение, че трябва да говорим за проблемите си, се чудех как да повдигна въпроса за изнасянето, но така и не ми се отдаде възможност. Просто се надявах доктора сам да го предложи, но той изобщо сякаш не мислеше в тази посока.
През останалата част от сеанса, разговора се водеше предимно между Ан и доктора. Аз не се включвах кой знае колко много, а и за щастие вниманието не беше насочено към мен. Това за изневярата вероятно щяхме да го оставим за следващия път.
След като времето ни изтече с Ан излязохме от кабинета и се прибрахме вкъщи. Децата бяха навън с бавачката и къщата изглеждаше зловещо голяма и тиха без тях. Качих се до спалнята само да се преоблека и слязох в кухнята. Нещо бях гладен и когато отворих хладилника видях някакви остатъци от снощи. Отвих фолиото и пухнах купата в микровълновата. Така бях гладен, че освен вечерята от снощи, извадих и половината хладилник на плота. Ан предложи да ми забърка нещо набързо, но й казах че няма нужда. Не бях чак толкова придирчив към храната.
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Съб Ное 29, 2014 6:53 am

-Добре...
Каза,когато съпруга и,каза че не желае да му сготви нещо. Някак си в момента прекаляваше с храната,чудеше се дали не компенсира жаждата си за секс. Все още я глождеха разни неща,децата ги нямаше и,щеше да се опита да говори по някаква тема. Пое дълбоко дъх,като седна на плота докато го гледаше,как си хапва остатъци:
-Илайджа,знам че е тъпо да...
Не беше лесно да говори по тази тема,малко и беше некомфортно:
-Знам,че може би не мисля правилно но... Хъм... За да направиш това,съм наистина виновна и аз...
Не ми се чувстваше редно да говоря за това:
-Просто...
Наистина не и беше много удобно,сложи ръка зад врата си:
-Нищо...
Вдигна рамене,като:
-Аз съм ти съпруга,не ми се струва редно,да търсиш любов другаде. Аз... Отдавна загубих представа,за това,явно съм се отнесла прекалено много. Просто ми се иска да ти дам това,което ти е нужно. Ако ми кажеш или помогнеш....
Чувствах се нелепо и може би и него карах да се чувства глупаво:
-Съжалявам,знам че може би ти звучи глупаво и може би малко грубо но...
Изправих се прекалено много ми дойде,просто се опитвах да направя нещо,което бях сигурна,че няма да му хареса,защото онова с бельото никак не му хареса.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Съб Ное 29, 2014 7:05 am

Оставих вилицата и ножа в чинията си. Вече ми се беше отяло. Не знам как го правеше, но даже и когато се опитваше да подобри нещата, само ги влошаваше. Току що бяхме излезли от терапия, в която говорехме за проблемите си. Не исках да говоря за тях и докато се храня.
- Да, наистина е глупаво, защото никога не съм казвал, че търся любов. И това, че нещата между нас изстинаха е вина и на двама ни. Не мога да обвинявам само себе си или само теб. Дори не знам дали някой има вина. Не се гордея с това което направих и няма да се оправдавам с липси в брака ни, не го и правя... Просто се случи и ми хареса, нека го оставим така... Това няма нищо общо с теб... С това което правиш или не правиш... Беше просто секс, това е всичко...
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Съб Ное 29, 2014 7:15 am

Опитваше се да направи нещо,а отново се блъсна в стената с ужасна сила. Още веднъж я накара да се почувства глупаво. Просто секс и това е,и очакваше да го приеме,просто ей така,сякаш нищо не е станало. В първите няколко минути го гледаше,почти изумено.
-Добре...
Изправи се,като го остави,какво можеше да му каже,след всичко това. Освен,дай и аз да направя секс с някой друг та да сме равни.
Остави го,като отиде в ателието си,имаше доста работа,която да свърши,очакваше я цяла голяма изложба и трябваше да сътвори,толкова много неща. Не се появи на вечеря,появи се,чак когато бачачката трябваше да тръгне и да приспи децата. След,като ги приспа се върна в ателието си,реши да се отдаде на работата си. За да не мисли върху всичките проблеми.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Съб Ное 29, 2014 7:34 am

Погледнах след нея с празен поглед. Какво бях направил сега? Какво искаше да кажа? Бях направил грешка, нали това казваха хората когато сгафят и ги хванат. Все още не виждах Кейт като грешка, всъщност тя ми беше помогнала да премина през тежък момент в живота си и винаги щях да я ценя заради това, но нямаше как да го обясня на Ан. Не виждах как мога да й кажа истината без да изперка напълно. Как можех да й кажа, че Кейт е олицетворение на жената, която очаквах от Ан да бъде? Не можех! Това щеше да е ужасно от моя страна и още по-болезнено за нея, затова просто щях да поддържам версията, че е само секс и нямаше да казвам нищо повече от това.
Ан ме избягваше през остатъка от деня, но пък имах време за да поиграя с децата. Рисувахме, играхме на монополи и дори поплувахме в басейна. После вечеряхме и аз се оттеглих в кабинета, а Ан отиде да ги приспи. Работех до късно и когато се качих в стаята и видях, че я няма, осъзнах че все още не ми се е отсърдила. Нямаше какво друго да направя, освен да сляза в ателието, където я и намерих.
- Развявам белия флаг... - Под формата на любимия и течен шоколад. Влязох вътре и й поднесох малка купичка с шоколад, в която бях нарязал и бананови резенчета.
- Още ли ми се сърдиш?
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Съб Ное 29, 2014 7:53 am

Пое купичката от ръцете му,като се усмихна леко:
-Благодаря...
За миг погледна към склобтората,а в следващия към него,като взе лъжицата и си грабна едно бананово резенче,беше мило подмазване но въпреки всичко е супер.
-Ами... Сърдене не е точната дума... Просто реших да не се опитвам да разнищвам въпроса и да се опитвам да правя нещо,което не разбирам,а ти нямаш намерение да говориш. А,и четно да ти призная,фразата просто секс не ми допада.
Присви устни,като пое дълбоко дъх,и отново погледна към мекия камък,който чакаше нейното вдъхновение:
-Просто се надявах да съм единствената жена за теб,както ти си единствения за мен.
Остави купичката на малката масичка,не и се ядеше повече,просто и се струваше всичко толкова объркано.
-Трябва да правим неща,с който да се опитаме да пречупваме леда,който стой между нас. Да се опитаме да направим брака ни малко по вълнуващ,ти сам каза влязох ме в коловоз,дните ни се повтарят. Може би е редно да правим различни неща,да отидем на вечеря,примерно...
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Нед Ное 30, 2014 5:05 am

Не смятах, че основният ни проблем е еднообразието, но предполагам също беше един от проблемите.
- Мисля, че това е страхотна идея... - Издърпах един стол и седнах срещу нея, хванах ръцете й и ги целунах.
- Ще отидем на вечеря... - Погледнах я в очите и леко се усмихнах. Радвах се, че не ми е чак толкова сърдита, че може би нещата ще се подобрят след време.
- Не мислех, че искаш да говорим за това... - Казах с малко по-мрачно лице. - Но ако ще помогне, ще ти кажа всичко което искаш да знаеш...
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Нед Ное 30, 2014 5:59 am

-Една част от мен не иска да знае какво се е случило,защото ме наранява но доктора може би има право,ако не говорим няма как да го разнищим,а ако го оставим да се трупа може да е прекалено късно и накрая просто,ще се учождим един от друг.
Брака им трябваше да оцелее на всяка цена,понякога трябваше да е болезнено,за да може да си върнат тръпката от преди:
-Сподели ми това,което сметнеш за добре. Истината е,че не знам,какво да питам и това идва от това,че точно онази част от мен не иска.
Знаеше,че той перфектно усеща как се чувстваше и,какво изпитваше в момента:
-Илай съжалявам,просто не мога да го разбера. Искам да знам,какво мога да направя,наистина да не ти липсва нищо и да не се налага да...
Да търси друга жена:
-Позволи ми да се опитам,ще се отпитам да те разбера и да се променя,ако трябва....
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Нед Ное 30, 2014 6:22 am

Нямаше обяснение което можех да й дам. Истината която не признавах дори пред себе си, бе твърде болезнена, за да бъде изречена на глас, но Ан имаше право. Ако не говорехме за това, а само потискахме своите истински чувства, нещата нямаше да се подобрят, щяха да стават все по-зле и по-зле.
- Не мисля, че мога да обясня или посоча конкретна причина Ан. Истината е, че сме заедно през целия си живот. Всичко се случи бързо. Раждането на децата... Животът ни стана прекалено... Праволинеен... Говорим за едно и също всеки ден... Целият ти свят се върти около едно и също и не го казвам, с цел да те обвинявам, а просто защото е така... Не предполагах, че брака и семейството щя ни отдалечат и променят чак толкова... Разбираш ли, в работа си трябва да съм определен човек... Сериозен, силен и е достатъчно напрегнато всеки божи ден и когато се прибера и... Всичко се превръща в едно голямо битово нещо... Хранене, миене на чинии, приспиване и къпане на деца, гладене... Спряхме да говорим за други неща... Говорим само за какво искам за вечеря, кой костюм трябва да се изглади, какво дело съм започнал или какво сте правили с децата, какво трябва да се купи от магазина или че басейна се нуждае от почистване... Постепенно просто спрях да те виждам като жена... Превърна се в майка на децата ми, която готви и чисти... Избра си тази роля и я играеш в продължение на години... Знам, че ще прозвучи ужасно, но ми е трудно да виждам в теб жена, колкото и привлекателна да си всъщност... Затова и онази вечер... Просто когато те видях облечена по онзи начин... Беше прекрасна и вероятно всеки мъж би го видял по този начин, но... проблема никога не е бил в това какво обличаш или как изглеждаш, а в това в какво се превърна...
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Пон Дек 01, 2014 4:29 am

Усети болка в сърцето,не искаше съпруга и да я приема така,е да от една страна беше хубаво но искаше да я възприеме и,като жена. Това до голяма степен я обиждаше но поне обсъждаха тази тема и можеха да намерят някакво друго решение и да се опитат да променят това:
-А,има ли начин да променя,поне малко този образ?
Сигурна беше,че той няма да намери отговор на въпроса но въпреки всичко трябваше да го пита,тя щеше да направи всичко,каквото той каже:
-Би трябвало да се опитаме да променим това. Знам,че е странно да говорим за това но проблемите са между нас,това означава,че е има проблем и при мен.
Хрумна и нещо може би щеше да помогне:
-Хрумна ми нещо,което може да опитаме. Може нашата среща да е по различна,ще се уговорим да се чакаме на бара в ресторанта,но да се държим все едно не се познаваме,все едно за първи път се запознаваме. Малко като ново начало. Съгласен ли си?
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Пон Дек 01, 2014 4:50 am

Виждах колко е ентусиазирана и обнадеждена, че това може да се поправи и някак си се чувствах виновно за дето аз не изгарях от чак такова желание. Имам чувството, че водех прекалено много войни извън дома си, за да водя и за това, но нямах друг избор освен да опитам и да видя какво ще стане. Исках брака ми да се запази и ако това беше цената която трябва да платя, то тогава така да е.
- Добре... - Можеше пък и да бъде забавно. Не бях излизал на срещи от цяла вечност. - Ще го направим по твоя начин, но все още съм на мнение, че трябва да обмислим и възможността от това да се изнеса за няколко дни. - Не се бяхме разделяли за повече от два дни, през последните десет години. Пък и ако ще се правим на непознати, щеше да е по-лесно ако не се приготвяме в една и съща баня. Смятах, че малко почивка един от друг ще ни се отрази повече от добре.
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Пон Дек 01, 2014 5:07 am

С голямо усилие се опита да прикрие негодуванието си над това. Защо всеки път,като се опитваше да направи нещо той правеше всичко на пук,все едно наистина просто му се искаше да се изнесе. Пое си много дълбоко дъх,не можа напълно да го скрие,защото завъртя очи и отдръпна ръцете си. Опита се да не кресне,да не направи фасони или нещо подобно.
-Добре...
След като успя да се овладее,успя да го каже съвсем спокойно,до колкото все пак можеше. Само,че не можеше да си намери място,вече не и се говореше,защото щеше да избухне за това просто се опита и се усмихна:
-Аз съм уморена мисля да си лягам...
Така поне щеше да има причина да се махне,като план за бягство от тъпата ситуация в която мъжа и я постави.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Пон Дек 01, 2014 5:16 am

Колкото и да се опитваше, просто й беше изписано на лицето, че не е съгласна с мен и има възражения по темата. Преди малко ме беше накарала да бъда съвсем откровен, а сега самата тя прикриваше истинските си чувства.
- Точно това ме притеснява Ан... Притеснява ме твоята липса на позиция. Така здраво си се вкопчила в това да запазиш този брак, че задушаваш и двама ни... Наистина ли изпитваш чак толкова голяма несигурност и ми вярваш толкова малко? Какво си мислиш, че го правя, за да се изнеса при любовницата си ли? - Сигурен бях, че точно това си мисли и нямаше сила която да ме убеди в противното.
- Просто имам нужда от няколко дни, в които да бъда сам... Това е! Ако исках да бъда с някой друг, нямаше да има нужда да се изнасям, за да бъда. И освен всичко друго, това не означава, че ще си тръгна завинаги, вярва ти се или не... А дори и да е така, дори и да разбера, че искам да продължа живота си сам, това е само въпрос на време и знам, че не искаш да ме държиш като затворник, до края на живота ни, затова те моля да погледнеш на нещата от друг ъгъл, по-различен от този, който гледаш в момента и ще осъзнаеш, че това всъщност може да бъде нещо много добро и за двама ни... Може би по този начин ще осъзнаем, че си липсваме и все още обичаме... Аз поне се надявам именно това да разбера...
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Пон Дек 01, 2014 5:38 am

Толкова и беше трудно да се контролира,че не беше истина. Преброй няколко пъти до 10,за да се успокой,защото ако не се успокои,щеше да се почне един голям скандал. Премина с ръка през лицето си,като разтвори устните си но не излезе нищо,щеше да се разкрещи но се овладя:
-Казах добре,когато прецениш си вземи багажа и излез за колкото искаш време...
Този път се изправи,като отново отвърна:
-Не не ми харесва това но това,че не ми харесва не променя нещата,щом се чувстваш,като затворник в собствената си къща и ти е нужно време да си починеш от нас. Само не разбирам,защо аз не съм се изморила от теб,все още те приемам като мъж,както и за баща на моите деца,а ти не можеш?
Вдигна рамене,и тръгна към вратата:
-Не искам отговор,утре сутринта след,като заминеш на работа,като не се прибереш,ще кажа на децата,че си заминал на работно пътуване.
Тръгна на горе,като не искаше да чува повече,правеше нещо а той просто проваляше всичко.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Пон Дек 01, 2014 5:55 am

Ан излетя от ателието като фурия, а аз крайно гневен и бесен блъснах скулптурата, която правеше и тя се разби на парчета. Искаше ми се да изпотроша всичко наоколо, защото вече не знаех как да се справя с това положение и с нея. Беше толкова упорита и твърдоглава, че не беше в състояние да приеме нещо друго освен това което тя самата смята за правилно. Нейното виждане винаги бе най-правилно и всички трябваше да са като нея и да мислят като нея. Е, изненада, не всички бяхме такива и не всички можехме да сме толкова отдадени на един човек и един брак...
Тръгнах след нея и я настигнах чак в спалнята. Направо бях обезумял от ярост и не знаех какво точно правя. Стиснах я здраво през лакътя и я завлякох до леглото, върху което я повалих грубо и разтворих краката й. Нали това искаше. Искаше някой да я изчука хубаво и после може би, вероятно щеше да се вразуми малко.
Приклещих ръцете й към леглото и ги натиснах към него със сила. Хванах ги с едната си ръка, а с другата разкопчах дънките си и ги смъкнах надолу. Точно в този момент изобщо не я виждах като майка на децата ми, а като някой който се нуждае от превъзпитание.
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Пон Дек 01, 2014 6:26 am

-Илай...
Опитваше се да се пребори с него но без никакъв успех. Не усещаше но я нараняваше така,с това държание и с това поведение,още един пирон в ковчега на мъртвеца. Опита се наистина да се пребори:
-Илайджа престани,умолявам те...
Нямаше нищо страстно,опита се отново но просто не успя. Остави го да свърши това,което беше решил да направи,а когато всичко приключи се отдръпна от него. В този миг изгуби частичка от чувствата си към него. В първия миг,само успя да придърпа дрехите си и да се скрие напълно засрамена. Не се чувстваше все едно беше правила секс със съпруга. Присви се на леглото,като искаше да помръдне но не можеше.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Пон Дек 01, 2014 6:36 am

След като всичко свърши, станах от леглото и тръгнах към банята. Събрах си малко неща в един куфар и не ми оставаше нищо друго освен да се изнеса. Вече бях ударил дъното. Ето така ми действаше. През цялото време ме караше да се чувствам като истинско чудовище. И колкото по-виновен ме караше да се чувствам, толкова по-големи глупости вършех.
- Съжалявам... - Казах на излизане от спалнята. Не можах обаче да я погледна. Тази свита и трепереща Ан, щеше да ме накара да изгубя съвсем разума си.
Здраво стискайки куфара го метнах в багажника на колата и се качих. Не бях изобщо на себе си и през цялото време ми се въртяха сцени от живота ни. Сватбата, когато я видях за първи път, раждането на децата ни, а най-често повтарящия се образ беше този от тази нощ. Карах бързо, валеше и даже не разбрах какво точно се случи. Някаква ярка светлина ме заслепи от ляво и се вряза точно в мен, след това всичко ми се губеше... Май бях минал на червено и друга кола се бе врязала в моята...
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Пон Дек 01, 2014 7:01 am

Стоеше присвита на леглото и плачеше,хиляди негативни чувства се бореха в нея. Не знаеше колко дълго беше стояла присвита на леглото но беше издърпана от транса си с позвъняване по телефона. Вдигна с трепереща ръка,кой можеше да звъни толкова късно.
-Добър вечер извиняваме се но вие ли сте госпожа Майкълсън...
Опита се да се укопити малко и да спре да подсмърча,гласа и беше глас на разстроен човек:
-Да аз съм,какво е станало...
-Искам да ви попитаме дали сте седнала,ако не сте искаме да Ви помолим да седнете,защото новините не са много добри...
Изправи се,какво ставаше,това е много странно:
-Да кой се обажда?
-Извинете обаждаме се от болницата съпруга ви е претърпял е катастрофа,състоянието му за сега е стабилно но се намира в реанимация,за сега е стабилен но трябва да дойдете,за да ви обясним ситуацията.
Въпреки,че Илайджа направи това сърцето и се сви и се изплаши. Въпреки всичко,все още я обичаше,все още и беше съпруг. Веднага отскочи,дори не стави да довърши,преоблече се на бързо,като се обади на бавачката да гледа децата,защото нямаше кой да се грижи,докато е в болницата,за щастие се съгласи,щом разбра за ситуацията,изчака я да дойде все пак но що се появи,веднага излетя.
За отрицателно време се оказа в болницата. Видя се с доктора който и обясни,че е излязал от реанимация и е в болнична стая,все още не се е събудил и след като се събуди,и след като излязат резултатите,ще имат по точни отговори.
Отиде в стаята където беше настънен,и въпреки,че му се сърдеше,се приближи към него и улови ръката му,като я целуна. Найстина я обичаше. Не се събуди веднага,мина цялата нощ в която не се събуди. Беше се унесла на един стол близко до леглото му,като главата и беше на леглото,а с едната си ръка държеше неговата.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Илайджа Пон Дек 01, 2014 11:33 pm

Започнах да идвам в съзнание и в главата ми беше пълна каша. Бавно започнах да си припомням какво точно се беше случило, къде се намирам и как попаднах тук. Въпреки това обаче, се чувствах прекалено объркан и разконцентриран. Чувствах болка в цялото си тяло и най-вече в главата. Не беше чак толкова непоносима обаче.
Помъчих се да отворя очи. Надявах се това да е било само сън, но не беше. Бях в болница, целия завързан за системи, а писукането на апаратите около мен, бе едно от най-дразнещите неща които бях чувал някога. Мразех болниците. И Ан не ги харесваше, но беше тук. Зарадвах се да я видя. Спеше в неудобна поза и държеше ръката ми. В този момент осъзнах, че няма друг човек на света, който искам да прави точно това. Може би и децата ако бяха тук, всичко щеше да е идеално...
Бях се загледал в нея и почти се унасях отново когато в стаята нахълтаха родителите ми. Майка ми плачеше, а баща ми я придържаше сякаш всеки момент щеше да се строполи на земята.
- О, момчето ми... - Втурна се към леглото ми и започна да ме целува. Ан се събуди. - Добре ли си? О, толкова се уплаших... - Вероятно Ан им се беше обадила. - Дойдохме възможно най-бързо... - За разлика от майка ми, баща ми беше запазил самообладание и не се вайкаше.
- Спокойно майко, добре съм... - Погледнах и Ан. - Всичко е наред... - Нямах представа какво точно ми е състоянието, защото вероятно бях наблъскан с много успокоителни и обезболяващи, които ме караха да се чувстван като силно надрусан, но предполагам бях добре, щом бях жив и говорех.
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Антея Вто Дек 02, 2014 4:07 am

Наистина ужасно уморена и почти като в шок,откъсната от шок на майка му. Разбираше я,защото и тя би се чувствала така ако на Доминик му се случи нещо. Снаха и свекърва се разбираха супер,можеше да разчита на нея.
Доктора влезе,като трябваше да внесе малко яснота:
-Добър ден,трябва да прегледам господин Майкълсън...
Започна със своя преглед,като приключи записа нещо в тетратката:
-За щастие господин Майкълсън,сте се отървали на косъм от сериозни травми. Имате две пукнати ребра,сътресение,което ще отмине и счупен крак. Имахте лек кравоизлив,който бързо беше овладян. Такъв челен удар,често е с много фатален изход. Ще станете под наблюдение една седмица,а след това,и ако всичко върви добре,ще ви изпишем да се възстановявате в къщи,като поне един месец без сериозно натоварване. Новините са добри,имайки предвид сериозността на прошествието.
Радваше се,че не е нещо сериозно и щеше да се оправи,така олекна и на майка му,която си отдъхна.
Антея
Антея

Брой мнения : 565
Репутация : 0
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Животът на семейство Майкълсън - Page 6 Empty Re: Животът на семейство Майкълсън

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите