The Vampire Diaries
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Клипче,посветено на форума
Добре дошли!
РП Форум посветен на поредицата "Дневниците на вампира" по Л. Д. Смит.Който съчетава в себе си както модерния "Мистик Фолс" в наши дни където може да се разходиш из градския мол или да гледаш кино с приятели.Така и старомодния "Фелс Чърч" през 1864 г. Където интригите и баловете са били основни занимания на жителите през този век.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Компанията
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeВто Юли 24, 2018 4:53 am by Kol

» Домът на Ивон
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПет Юли 13, 2018 7:40 am by Ния

» Хотелът
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПет Юли 13, 2018 5:11 am by Клаус

» Нещо класическо но не забравим...
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeЧет Апр 05, 2018 1:57 am by Kol

» Домът на Явор
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПет Дек 22, 2017 5:11 am by Kol

» Син Сити - София
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПон Ное 28, 2016 6:16 am by Ния

» Мери и Хенри
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 10, 2016 10:10 pm by Дейвид

» Елизабет и Кол
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 07, 2016 6:18 am by Елизабет

» Анстасия и Кевин
Домът на Клаус  - Page 2 Icon_minitimeПон Мар 07, 2016 6:09 am by Антея

Канал 9 новините на Мистик Фолс
Добре де май и в Ада имало малко слънце и определено,май демоните се влюбвали и имали чувства. Май Катерина се оказа силно влюбена в Деймън. И той отново и повярва и и прости. Деймън тя може да те обича но се пази,да не вземе да се появи отново Клаус и да ти я отнеме,той определено обича да прави напук. Е,успех на двойката. В глада пристигат още много хора. Да ги приветстваме,добре сте дошли. Много приятно след обедче в сладкарницата. И аз ще дойда с вас да хапна едно Тирамису.
Вестник Фелс Чърч
Е,вече по слухове разбрахме,че това е лорд но обича да му казват Клаус. Катерина определено се оказа с нисък морал,като позволи на лорда да пренощува при нея. Но определено не я виня за това. И на мен ми се иска,лорда да прекара една вечер с мен. Май и то мен лъха нисък морал но определено лорда свири,като арфа по струните на Катерина.
Dark Light RPG BG Forum
Статистика
Имаме 57 регистрирани потребители
Най-новият потребител е annabelle.

Нашите потребители са написали 7824 мнения in 716 subjects
Търсене
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Домът на Клаус

5 posters

Страница 2 от 30 Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Next

Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Съб Яну 11, 2014 7:23 am

Повтаряше все едно и също. Бях го чувала хиляди пъти. "Заслужаваш да страдаш". Защо Клаус? Защо да заслужавам да страдам? Какво бях направила, че да го заслужа и не си ли платих прескъпо за каквото и там да си мисли, че съм направила?
- Мразя те! - Простенах тихо, защото едва успявах да си поема дъх от хватката му.
- Мразя те толкова силно... - Нямах намерение да му давам обяснения, искам извинения или пък да му се жалвам за това колко много ме нарани преди, за това в какво ме принуди да се превърна и за желанието му да ме наказва за несъществуващи вини.
- Просто го направи... Убий ме сега или кълна се, ще го направя аз... Ще намеря начин да го направя... - Винаги намирах и ако ме оставеше жива щях да се измъкна от тук и да го убия.
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Съб Яну 11, 2014 7:57 am

Запрати я към другата стена,като не погледна към нея:
-Не ще страдаш още,ще страдаш за това,че се опита да убиеш сестра ми.
Искаше да страда още,не си беше платила за всичко,което стори. Всъщност истината е тази,че не можеше да я убие,наистина не можеше. Дълбоко в душата си,затворена през няколко врати се криеше неговата наранена любов към нея. Толкова дълбоко но все пак не му позволяваше да я убие. Толкова извратен,до такава степен,че нараняваше някой когото обича. Само,че не можеше за нищо на света да прости изневярата и не просто изневяра,а такава сторена с неговия баща. Все още му беше пред очите.
Погледна към нея и и внуши:
-Върви горе в стаята ми и не мърдай то там...
След това погледна към Илайджа:
-Погрижи се за Майкъл,докато аз измисля,какво да правя с нея...
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Съб Яну 11, 2014 8:07 am

Сбръчках устни и въпреки волята си направих точно това което ми каза. Без дори да гъкна се изправих и тръгнах към стаята му. Какво щеше да прави сега с мен? Да ме измъчва? Как? Нямах нито един близък, който можеше да убие, а дори и да имаше просто можех да изключа болката, както го бях правила и преди.
Седнах по средата на леглото и се загледах във врата. Опитвах се да чуя какво си говорят долу, но беше доста тихо... Не се чуваха стъпки, нито гласове...

- Каквото да правиш, моля те не я убивай. - Каза Илайджа. - Има неща които искам да я попитам и ако я убиеш никога няма да разбера. Задръж още малко, приеми го като лична услуга към мен. - Бяха в гаража и подземието, затова Катрин не ги чуваше.
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Съб Яну 11, 2014 8:19 am

Не беше ясно,какъв точно звук издаде,за да покаже недоволството си но определено не е нещо съществено. Не обичаше да прави услуги но в момента точно не му се занимаваше с това да убива Катерина,дори не мислеше да се качва горе.
-Аз,ще се погрижа за Майкъл,а ти отиди да задаваш въпроси.
Предпочете да си свърши сам работата,като скрие по добре Майкъл,докато вземе оръжието с което да го спаси и избави от мъките.
-Имай късмета да я пуснеш да си върви,ако я пуснеш,се кълна,че теб ще приспа...
Заплаши и него но нямаше да понесе още едно предателство за рамките на един ден:
-Не проигравай,шанса си...
Хвана Майкъл,като започна да го влачи,не че не можеше да го носи но му харесваше повече идеята да го влачи,като торба с картофи. Щеше да се погрижи да го скрие дота добре.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Съб Яну 11, 2014 8:35 am

Врата се отвори, но вместо Клаус през нея влезе Илайджа. И двамата мълчахме дълго време и просто се гледахме, докато накрая той не каза:
- Съжалявам... - В погледа ми ясно си пролича объркване. За какво съжаляваше? Той ли щеше да ме убие?
- За какво? - Попитах.
- За това че този път не мога а ти помогна... - Завъртях очи с досада.
- Не съм искала да го правиш.
- Знам... Просто исках да знаеш, че съжалявам...
- За какво всъщност си тук Илайджа?
- Защо го направи?
- Кое?
- Знаеш кое...
- Защото ми писна от онзи психопат... - Извиках. - Писна ми да... - Замълчах. Беше глупаво да говоря, особено когато не знаех в каква позиция се намирам.
- Какво?
- Нищо.
- Катерина...
- Остави ме на мира. Ако си тук да си бъбрим, извини ме, но не съм в настроение.
- Както желаеш...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Съб Яну 11, 2014 9:01 am

Свърши работата си,като временно Майкъл е на сигурно място. Прибра се отново в дома си,в огромни кавички,като първото нещо,което направи е да отиде на бара и да си сипе голяма чаша с уиски. Изпи я до капка,тогава видя Илайджа,който слизаше по стълбите,явно говори с нея,също явно и през стаята на Ребека е успял да мине.
-Какво ме гледаш?
Попита той,като наля още една чаша и я изпи:
-Как е Ребека и проведе ли си разговора с любовницата...
Той не отговори,а Калус въздъхна и каза:
-Добре отивам аз да говоря с нея...
Тръгна бавно на горе по стълбите,влезе вътре почти с замаха,може би малко се пострестна. Приближи леко към нея,като я погледна:
-Кажи защо направи тази огромна глупост Катрин?
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Съб Яну 11, 2014 9:11 am

Пак се опитваше да си играе с ума ми, но натискът не бе прекалено силен. Сигурно просто се надяваше, че ще съм толкова уплашена и ще си кажа всичко, без да ме принуждава. Е, изобщо не беше познал.
- Не бих го определила като глупост... По скоро бих използвала думата възможност... - Отвърнах съвсем спокойно. Нямаше да треперя от страх в негово присъствие. Това само засилваше неговото удоволствие, а аз нямах намерение да му доставям такова.
- Ти не би ли се възползвал, ако ти се отдаде възможност? - Въпросът ми бе крайно многозначителен и предполагам поведението ми в момента малко го изненадваше. Определено не ме познаваше в тази светлина. Така ставаше обаче, когато изцяло се обърнеш към тъмната част от себе си. Появяваха се черти от характера ти, за които дори не си подозирал. Е, това да го дразня никога не е било проблем, но сега го правех за забавление, а тогава от глупост.
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Съб Яну 11, 2014 9:19 am

-Не и когато тази възможност може да ме убие...
Дръпна се за малко,а след това отново присви очи:
-Да събудиш Майкъл е равносилно на самоубийство. Явно освен че си отчаяна си и глупава...
Този път се наведе към нея отново,щеше да изкопчи всичко от нея и то вече напълно насила. Започна да и внушава,така нямаше,как да му каже лъжата:
-Пак те питам,защо го направи и какво целеше?
Знаеше,че ще получи отговорите,който иска,който трябваше да научи. А и някак си все още се надяваше да има някаква обич. Да искаше да страда,не и беше простил но искаше тя да си плати за всичко.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Съб Яну 11, 2014 9:27 am

- Казах ти... - Натискът ставаше все по-силен. - Видях възможност...
Нямаше да издържа още дълго. Очите му бяха прикован в моите и беше толкова близо, че усещах как дъхът му гали лицето ми.
- Възможност да се опълча срещу теб... - Всички опити се бяха увенчали с пълен провал, оставаше само Майкъл.
- Просто трябваше да го намеря и събудя и го направих... - Не получаваше отговора който търси, защото не задаваше правилния въпрос, но мен така ме устройваше.
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Съб Яну 11, 2014 9:45 am

Ужасно се дразнеше,когато по една или друга причина не получаваше нужния отговор,отговора който искаше,а направо точно обратното,повтаряше се. Не изпусна контрола но пордължи с въпросите:
-Каква възможност,за какво?
Всъщност предполагаше,че иска да го убие,за да се избави от мъките,да Майкъл можеше да го стори,знаеше го. Може би за това се е опитала да го събуди,за да си върне за всичко,което и беше сторил. Заслужено но на него дори и доста,често да и се искаше да я убие не го правеше:
-Каква ти беше цялата цел,твоя план...
Всичко трябваше да научи,от игла до конец.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Съб Яну 11, 2014 10:07 am

Опитвах се да се боря, но мозъкът ми сякаш гореше и не откривах вратичка. Просто трябваше да го кажа...
- Мислех, че белият дъб не съществува... Поне според Илайджа, той е изгорял до основи и това ви е направило на практика безсмъртни... Вашата... Твоята единствена слабост е изгоряла преди векове... Мислех, че ще трябва да се крия през целия си живот... Да бягам... От теб... Че няма да мога да ти отмъстя никога... И тогава... Тогава открих, че все още има възможност да го направя... Открих дървото... - Погледите ни пак се срещнаха, той изглеждаше изненадан и не очакваше да чуе изобщо това. Най-накрая и аз да го изненадам и изплаша.
- Никой не знаеше къде си... Дори Илайджа... Дори и да знаеше обаче, нямаше как да стигна до теб... Е, може би щях да намеря начин, но... Имах само една кама и не можех да рискувам да изпратя някой човек и да я загубя... А знаеш, че ако я използвам аз, щях да умра заедно с теб... Не исках това... - Сега сигурно се питаше от къде имам камата. Защо ще използвам нея, вместо белия дъб.
- Трябваше да измисля нещо друго и... Единственото за което се сетих беше да събудя Майкъл... Бях планирала всичко... Той... Той обеща, че няма да убива никой... Теб също, просто трябваше да те доведе при мен, достатъчно безпомощен и тогава... - Клаус на практика беше неуязвим. Камата, баща му... нито едно от тези неща не беше в състояние да го убие, но Майкъл можеше да го приспи, както бяха направили с него.
- Щях да използвам белия дъб, за да убия Майкъл... Просто трябваше да те доведе... - Нищо повече нямаше да кажа... Не исках. Това щеше да го задоволи... Надявам се.
- Не беше глупаво... Просто възможност... Която той пропиля...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 5:30 am

Не разбираше обаче,как смъртта на Майкъл би го направил нещастен,е да би се радвал той да го убие но определено не виждаше лошо той да бъде убит. Само че хващаше някаква тънка нота,която може би не разбираше или по скоро разбираше но на половина.
-Щом имаш оръжието с което да убиеш Майкъл,защо не го уби вместо да го събуждаш?
Далеч по лесно,щеше да бъде,ако го убие след като го събуди но нещата просто леко му отбягваха:
-Дори можеш да убиеш мен,защо ти е да убиваш Майкъл?
Усещаше лека заплаха от нейна страна,защото за първи път се появяваше някакво оръжие,което може да го убие и това никак не му се нравеше. Трябваше да го притежава,да убие Майкъл или след това просто да го изгори,така винаги щеше да е недосегаем,както и преди:
-Защо не ме уби?
Попита по конкретно той,това е най важното. Надяваше се също като него и тя да не може,по същата причина по която и той не можеше.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Нед Яну 12, 2014 5:52 am

Взирах се в него и недоумявах, наистина ли беше толкова тъп или просто не чуваше какво му говоря.
- Казах ти... Майкъл ми беше нужен, за да те елиминира като заплаха... Той дори не знае за съществуването на белия дъб... Щях да си отмъстя и на двама ви...
Обясненията ми обаче далеч не отговаряха на въпроса му и той започна да се изнервя. За секунда се приближи до мен и ме сграбчи за гърлото и пак зададе последния си въпрос, но на висок тон.
- Защото... Защото... Защото любовта ми към теб е по-силна от омразата... - Не исках да знае това. Караше ме да изглеждам глупава и беше поредният му начин да ме унижи.
- Доволен ли си? - Извиках и го отблъснах от себе си. - Това ли искаше да чуеш? - Разбира се, че искаше да чуе това. Искаше да знае колко слаба, колко уязвима и подвластна глупачка съм продължила да бъда, дори и след като ми бе отнел всичко. Сигурно подхранваше егото си с това. Караше го да се чувства още по-велик.
- Мразя това... Мразя тези чувства... Мразя и себе си, че ги изпитвам...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 6:29 am

Искаше точно това да чуе от нея,още веднъж,че изпитва нещо към него. Само,че той нямаше да прости предателството,това да изневери с баща и. Прекалено силна болка. Искаше да го убие,искаше да изличи всички спомени за него,и да се надява тогава,че омразята може да премине.
-Мислех,че си любовница на Майкъл...
Спря да я контролира и да и внушава,това което чу му се стори напълно достатъчно. Не е точно шок това,което изпитваше,а някаква празнина,която се оказа вътре в него,той до някаква степен усети,как нещо в него му натежа,като огромен камък,който сплескваше сърцето му с всичка сила.
Щеше да я убие,ако беше така,този път без да се колебае,да бъде още един път предаден това нямаше да се случи. Трябваше най накрая да си плати.
-Винаги си била против мен Катерина,ако не ти бях внушил,щях да мисля,че просто ме лъжеш. Винаги си била подмолвно създание...
Просъска той:
-Първо баща ми,а сега и Илайджа...
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Нед Яну 12, 2014 6:44 am

- Повдига ми се от теб... - Той беше напълно луд. Чудех се как не съм забелязала това по-рано. А да, бях прекалено заслепена от любовта си, за да видя какъв психопат е всъщност.
- Толкова си... - Нямах думи. Не знаех как да опиша всичко в една дума. Болният му мозък беше толкова болен, че дори не допускаше вероятността да не съм му изневерила и аз не бях, нито с баща му, нито пък с брат му...
- Ти си напълно луд... Искам да се махна от тук... - Започнах да се оглеждам из стаята, но нямаше нищо, което мога да облека.
- Затова ако ме убиваш давай... Ако не мислиш да го правиш просто ме пусни да си вървя... Никога не съм била с брат ти и определено това което си мислиш, че се е случило между мен и баща ти не е истина... Това обаче няма никакво значение... Вече не ми пука какво мислиш и в какво вярваш... Мразя те... Разбираш ли... Просто те мразя и онова което казах изобщо не е истина... Не те обичам... Мразя те...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 6:52 am

Всяка дума се забиваше подобно на игла в игленик в неговото сърце,а мислеше че то отдавна е умряло и не съществуваше. Лицето му остана непокътнато въпреки думите,който чуваше. Само че да я пусне не искаше,а да я убие въобще не съществуваше като опция. Не го желаеше и не искаше да го прави. Но все някак трябваше да постъпи но не знаеше как:
-Не ти вярвам,не вярвам на нито една твоя дума!
Решението не се взе,просто излезе от стаята,като я стави отново пленница на тази стая. Все още нямае готовността да реши,какво да прави.
Слезе долу,като се върна отново при бутилката с уиски,а Илайджа също беше там и го гледаше с онзи поглед сякаш разбираше всичко:
-По добре не казвай нищо...
Гаврътна голяма чаша с уиски и просъска през зъби:
-Понякога толкова я мразя,че искам да я убия,а друг път просто...
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Нед Яну 12, 2014 7:04 am

Илайджа седна срещу него и замислено отпи от своята чаша. И двамата мълчаха дълго. Илайджа го правеше с надеждата, че Клаус най-накрая ще излее всичката онази натрупана омраза и ще се освободи, но Клаус беше упорит и вероятно нямаше да каже нищо повече, затова започна той.
- Винаги съм се питал защо... Защо й е да го прави... Познаваш я... Тя беше влюбена в теб... Винаги е била. Сигурен съм в това и просто не ми се връзва всичко това... Да беше импулсивна и своенравна, но те обичаше и наистина си мисля, че около цялото това нещо с Майкъл има нещо повече... Не ми се вярва просто да... Просто да отиде при него и... Защо й е да го прави? - Обикновено не обичаше да си вре носа в неща, които никак не му влизат в работата и точно в момента не искаше да защитава точно Катерина, но знаеше, че тя не е предала брат му, а дори и да беше го направила е имало някаква причина и брат му просто можеше да се качи горе и да я разбере.
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 7:27 am

-Как може да си на нейна страна...
Погледна го присвивайки очи,все още не вярваше на нищо от това,че между тях няма нищо. Е,добре брат му е далеч по примерен и честен от него но той отдавна загуби доверие на всички,за това не можеше да повярва нито на нея нито пък на него:
-Ха...
Засмя се горчиво и каза:
-Обичала ме,била влюбена не вярвам сам я видях в леглото на Майкъл и вярвам на очите си,а не на думите. Всичко друго е оправдание. Дори това,че не му е любовница.
Отпи още една огромна глътка туко виж успяла да притъпи гадното усещане в гърлото и гърдите,което сякаш го задушаваше напълно.
-Ще остане тук,тя знае къде е моето слабо място и няма да и позволя да стигне до там.
Но не смяташе да я разпитва къде е:
-Отиди при твоята вещица и я накарай да го открие. Трябва да намери начин по който да убием Майкъл. Не вярвам на Катерина,не вярвам дори,че крие такова оръжие но все пак ако е вярно то трябва да го притежавам или унищожим.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Илайджа Нед Яну 12, 2014 7:47 am

Илайджа присви очи и каза:
- Много по-лесно ще е да попитам Катерина. - Напоследък тя не се чувстваше добре и силите й бяха непостоянни, в никакъв случай нямаше да рискува живота й, само защото брат му не искаше да говори с Катерина.
- Ако ти не искаш, ще го направя аз. - Стана от масата и тръгна към стаята. Когато бурята тук поутихнеше трябваше да й се обади. Искаше му се да я види, но Клаус беше тук, беше достатъчно лошо, че вече знаеше за съществуването й, за да разбира, че има нещо повече между тях.
Влезе в стаята а Катерина стоеше до прозореца и гледаше навън. Не изглеждаше щастлива от факта, че е приклещена тук.
- До кога ще продължават тези посещения? - Попита раздразнено, а аз хвърлих върху леглото някакви дънки и потник, които бях взел от стаята й.
- Може да си тръгна още сега, ако просто ми кажеш къде и как намери белия дъб. После да ми кажеш къде си го скрила и накрая, кой друг знае за него. - Не ми се искаше да губя време, затова просто я принудих да ми каже, а тя този път дори не се съпротивляваше. Знаеше, че тази битка е загубена.
- Край моста... Разбрах за него от градските архиви... После го отсякох и направих колове... Общо двадесет... Останалото изгорих... Знам само аз... Всички са в дома ми... Нещо друго? - Кратка и ясна както винаги, но много разстроена и сърдита. Мразеше да губи, а сега го бе направила.
- Не Катерина, това е всичко. - Казах спокойно и се усмихнах някак тъжно. Беше ми жал, че те двамата не могат да разговарят помежду си.
Излязох от стаята и я оставих сама с мислите й. После проверих Ребека, която също бе в печално настроение. Накрая се върнах при Клаус, за да го уведомя:
- Готово... - Вдигнах ръце във въздуха и се усмихнах доволно. - Вече знам къде са и отивам да ги взема, а теб оставям в компанията на две очарователни дами. Пожелавам ти успех. - Нямах представа как ще се справи с тях, обаче не исках да съм тук, за да разбера. Отивах да оправя кашата която Катерина бе забъркала и щях да взема със себе си Ан, разбира се ако тя искаше да ме придружи на това кратко пътешествие.
Илайджа
Илайджа

Брой мнения : 590
Репутация : 1
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 8:10 am

Често правеше точно обратното за което му казваше но и той не следваше свойте правила. Реши да не се качва при Катерина,ами да остане при Ребека,тя беше по сговорчива и далеч по малко мрънкало от Кат,а и сега не му се занимаваше с още драми:
-Как е сестричката ми...
Тя го погледна злобно:
-Идеялно съм...
Приближавайки се към нея,протегна ръка,като подаде една банка с кръв,която щеше да и върне малко силите. Настани се до нея на леглото,като скръсти ръце пред тялото си:
-Дъртака се беше измъкнал...
Пиеше от банката жадно,като спря за секунда:
-Истинска бащина обич...
Естествено това е казано с невероятно огромен сърказъм,всички знаеха че Майкъл въпреки,че е техен баща,беше готов да ги избие всичките.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Нед Яну 12, 2014 8:29 am

- Кога ще се махаме от тук? - Попита го тя. Бяха говорили дълго за баща им, за това каква е моята роля във всичко това и Ребека не по-малко от брат си изгаряше да ме убие. Може би с нея щях да имам по-голям успех. Толкова беше лесна за манипулиране, че чак не беше истина. Всъщност защо изобщо ми трябваше някой, за да ме убие? Можех да го направя и сама... Да, тази възможност беше по-добра от това да остана заклещена тук завинаги. Просто не можех да дишам около тях. Хванах един стол и го строших в стената. Действах бързо, колкото мога по-бързо, защото знаех, че ще чуят шума и ще довтасат веднага... Парчето дърво вече беше в ръцете ми и оставаше само да се прицеля правилно и всичко това щеше да свърши, веднъж завинаги... Той щеше да спечели, но какво от това... Щях да съм мъртва и дори нямаше да ми пука...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 8:45 am

Докато говореха с Ребека дочу съмнителен шум. Нещо,което идваше от стаята на Кат. Изправи се рязко,като тръгна към стаята,като не знаеше,какво става но трябваше да разбере. Щом стигна я видя с кол в ръцете,по скоро импровизиран кол но все пак такъв. Приближи се с невероятна скорост,като го грабна от ръцете и,като я хвана за ръцете,за двете и я погледна,а след това и извика:
-Какво правиш Кат...
Разтресе я,за да се опомни,за да се върне отново:
-За това ли те спасих?
Поклати глава,събуди я,защото искаше да живее,да има време да и прости и може би отново да я обикне но не знаеше,може би бе загубил себе си с времето и не знаеше,как да намери предишния Клаус:
-Стига глупости,сама знаеш отговора Катрин,че дори да искам,да желая не бих могъл да те убия. Не бих и позволил на никого да го стори...
Опитваше се да намери погледа и:
-Ти ме мразиш и аз те мразя но тази омраза не стига за да те убия...
Не можеше да надделее над любовта,макар и заключена и се чуваше гласа тихия шепот.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Нед Яну 12, 2014 8:58 am

- О, знам това... Напълно наясно съм... Омразата ти е далеч по-голяма от това да ме убиеш... Всъщност ако изобщо имаше и поне малко истина във всичко което казваш или просто щеше да ме оставиш да живея наистина или просто щеше да ме убиеш... Ти обаче не искаш нито едно от двете и единствената причина поради която ме спаси тогава и ме оставяш жива сега, е защото искаш да страдам... Искаш да си платя за... Дори не знам за какво трябва да си плащам Клаус... Никога не си ме обичал... Ти си абсолютно неспособен на това, защото умееш единствено да получаваш без да даваш... И аз приключих с това... Приключих с теб...
Всичко което правеше, което някога бе правил, бе заради самия него. Просто така беше устроен или пък така разбираше любовта. Без значение, бях се наситила на неговата любов.
- Защо просто не ме оставиш на мира... Получи каквото искаше... Съвсем скоро ще имаш и оръжие с което веднъж за винаги да се отървеш от баща си и ако няма да ме убиваш за какво съм ти? Уби всички, за които някога ме е било грижа... Всъщност превърна ме в някой който не го е грижа за абсолютно нищо... Така, че какво повече искаш? Получи всичко... Ти спечели... Край на играта...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Клаус Нед Яну 12, 2014 9:11 am

-Не съм убил родителите ти Катерина...
Не я пусна трябваше да и каже поне истината от неговата гледна точка.
-След,като те видях с Майкъл,не бях на себе си и избягах от селото,като бях доста далеч в една механа,наливах се с вино и се отивах да забравя. Опитвах се да се напия,за да не виждам пред очите си,как те хващам с него,а после как те убивам и превръщам във вампир.
Това до някъде не беше доказателство но така или иначе той просто го каза,чувстваше се длъжен:
-Сигурен съм,че Майкъл ти го е казал,сигурно той ги е избил,не знам каква е неговата игра,може би е искал да го обикнеш и да намразиш мен,като ме набеди. Но аз уважавах твоите родители и това не е достойно наказание,това е мъчение...
Той не се радваше на любовта на родителите си но въпреки това уважаваше това,че те я обичаха и тя тях.
-Замисли се по добре,Катрин защо не мога да те убия...
Пусна ръцете и,като хвана лицето и,приближи устните си до нейните,като я целуна горещо и жадно,но не я беше целувал така от векове,от толкова дълго и беше забравил колко са сладки и колко са нежни.
Не можеше да и каже,че я обича,защото не се предаваше но тя трябваше да го усети. Отдръпна се от нея,като свали ръцете си от лицето и. Тогава я погледна и едно последно внушение,щеше да разкрие всичко,отговора който го преследваше през годините:
-Какво се случи в деня в който ви хванах? Обичаше ли го,сама ли отиде при него?
Трябваше да го знае,не му трябваха заблуди повече.
Клаус
Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 738
Репутация : 2
Join date : 10.05.2011

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Катерина Нед Яну 12, 2014 9:29 am

Очите ми бяха пълни със сълзи и когато спомена от онзи ден се върна отново, те се стекоха по бледото ми лице.
- Наистина ли не знаеш какво се случи в онзи ден? - Може би не искаше да го повярва или не можеше, но той знаеше какво се случи онзи ден.
- Добре тогава... Нека го направим по твоите правила... Това което се случи в онзи ден е, че твоят баща реши да използва мен като средство да нарани теб... Случи се това, че оскверни тялото ми и го направи така, че да станеш свидетел на това... И трагедията изобщо не беше в това, какво е направил той с мен или какво си видял, а в това, че избра да повярваш на него... Избра да оскверниш любовта ни... Не той... Ти го направи... - Тогава дори не бях докосната от мъж. Бяхме решили, че ще бъдем заедно, когато се оженим и...
- Ти не успя да ме защитиш от него и аз платих цената, която бе предназначена за теб... Този ден обаче ми показа, колко глупава и наивна съм била... Никога няма да бъда същата глупачка отново Клаус... Никога повече няма да повярвам на нито една дума която излиза от устата ти, защото всичко е една огромна лъжа...
Катерина
Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467
Репутация : 3
Join date : 09.01.2014

Върнете се в началото Go down

Домът на Клаус  - Page 2 Empty Re: Домът на Клаус

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 30 Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите