Клипче,посветено на форума
Добре дошли!
РП Форум посветен на поредицата "Дневниците на вампира" по Л. Д. Смит.Който съчетава в себе си както модерния "Мистик Фолс" в наши дни където може да се разходиш из градския мол или да гледаш кино с приятели.Така и старомодния "Фелс Чърч" през 1864 г. Където интригите и баловете са били основни занимания на жителите през този век.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Син Сити - София
Пон Ное 28, 2016 6:16 am by Ния

» Мери и Хенри
Пон Окт 10, 2016 10:10 pm by Дейвид

» Елизабет и Кол
Пон Мар 07, 2016 6:18 am by Елизабет

» Анстасия и Кевин
Пон Мар 07, 2016 6:09 am by Антея

» Братство на смъртта
Съб Яну 30, 2016 7:14 am by Ния

» Измамна прошка
Вто Яну 19, 2016 12:49 am by Елизабет

» Никога не е късно...
Чет Дек 17, 2015 7:05 am by Илайджа

» Власт!!!
Съб Мар 14, 2015 1:31 am by Ваалет

» Братство на смъртта - психолог
Пон Фев 16, 2015 5:27 am by Kol

Канал 9 новините на Мистик Фолс
Добре де май и в Ада имало малко слънце и определено,май демоните се влюбвали и имали чувства. Май Катерина се оказа силно влюбена в Деймън. И той отново и повярва и и прости. Деймън тя може да те обича но се пази,да не вземе да се появи отново Клаус и да ти я отнеме,той определено обича да прави напук. Е,успех на двойката. В глада пристигат още много хора. Да ги приветстваме,добре сте дошли. Много приятно след обедче в сладкарницата. И аз ще дойда с вас да хапна едно Тирамису.
Вестник Фелс Чърч
Е,вече по слухове разбрахме,че това е лорд но обича да му казват Клаус. Катерина определено се оказа с нисък морал,като позволи на лорда да пренощува при нея. Но определено не я виня за това. И на мен ми се иска,лорда да прекара една вечер с мен. Май и то мен лъха нисък морал но определено лорда свири,като арфа по струните на Катерина.
Dark Light RPG BG Forum
Statistics
Имаме 57 регистрирани потребители
Най-новият потребител е annabelle.

Нашите потребители са написали 7638 мнения in 711 subjects
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Крайпътна бензиностанция

Страница 5 от 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Крайпътна бензиностанция

Писане by Клаус on Сря Фев 05, 2014 9:03 am

-Не съм,казвал че искам да го убия,Катерина...
Тя пък кога започна да изпитва чувства и да защитава нещо в което не вярваше дори в него и се опитваше да,и го опишат:
-Това няма нищо общо с това... Дали те обичам или не. Ти дори не вярва в това дете?
Да натяквай и го,ще и стане по леко но нямаше намерението да го направи:
-Какво очакваш?
Присви очите си:
-Замерваш ме с това,че не те обичам и те мразя,а ти не изпитваш нищо към мен. Честито на щастливата двойка,майка която иска панически да избяга от бащата и баща който се страхува от детето си. Перфектна идилия...
Стана и взе още една бутилка с уиски или обратното,просто му се искаше да удави нещата в алкохол:
-Просто ни трябва време,ти да го усетиш и почувстваш,както и аз. Никога не съм си мислел,че мога да бъда каквото и да е било... Да,да бъда баща...
Толкова страно прозвуча но рани сърцето му като с остра стрела. Иска или не,той бе баща и това някъде много дълбоко малко го зарадва.

--------------------------------------------------------------------------

Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Брой мнения : 711

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Писане by Катерина on Сря Фев 05, 2014 9:21 am

- Няма значение в какво вярвам аз Ник... - Също се изправих на крака и го погледнах, право в очите.
- Ти вярваш в амазонки, избранници и бебета и го видях в очите ти, не беше нужно да го казваш, просто видях, че искаш да ми го отнемеш и просто не разбирам, защо... - Скръстих ръце на гърдите си, но този път сякаш повече беше за защита, защото точно така се чувствах в момента. Незащитена! Заплашена! От него!
- Знам обаче, че не е от любов, защото ако мислеше дори и една дума от онова което ми каза по-рано, нямаше дори да ти мине през ума да убиеш детето ми... - Как не го разбираше.
- Дадох ти всичко... - Очите ми вече бяха пълни със сълзи. - Дадох ти цялата си любов... Живота си... Дадох ти повече от колкото съм имала и ти... Ти просто ми обърна гръб, когато имах нужда от теб... Когато имах нужда да повярваш в мен... Просто реши, че заслужавам наказание, заради това, че ти вярвах, че те обичах... Превърна ме в това... Накара ме да съм толкова безчувствена и празна, че дори да не мога да усетя собственото си дете и сега... Сега ме гледаш в очите и очакваш, че ще искам да остана, че мога да ти вярвам и обичам, след всичко което ми причини и продължаваш да ми причиняваш? Че ще искам да остана, когато искаш да убиеш детето ми?

Катерина
Модератори
Модератори

Брой мнения : 467

Писане by Клаус on Чет Фев 06, 2014 5:00 am

Прокарах ръце през косата си, защото в противен случай щеше да се наложи да им намеря друго място и единственото, за което се сещах беше врата на Катерина, който така силно изгарях от желание да прекърша в момента. Тази жена просто не спираше да ми лази по нервите и дори не си даваше сметка какви огромни усилия полагам, за да запазя нейния и живота на бебето й, непокътнати.
- Искаш ли да знаеш истината Катерина? - Опитвах се да не повишавам тон, но истината беше, че ми идеше да крещя с пълно гърло.
- Нямам представа защо те обичам. Дори не знам дали, това което изпитвам към теб е любов, или някаква илюзия, в която се опитвам да повярвам. Знам обаче, че изобщо не ми даваш поводи за това. Никога не слушаш какво ти се казва. Мислиш си, че ти е позволено да ме предизвикваш. Обаче грешиш! По-силен съм от теб и от всеки друг когото познаваш или за когото си чувала. - Пристъпих крачка напред и присвих леко очи.
- Жива си благодарение на мен! И дяволски си права, че аз съм този който те създаде и трябва да си наясно, че аз съм този който може да те унищожи! - Тя седеше в другия край на стаята и се взираше в мен, а аз в нея. Личеше си колко ядосани сме и двамата и колко неразрешени проблеми има между нас.
- Мислиш ли, че ако исках да направя това, вече нямаше да си мъртва? Мислиш ли, че не знам къде си била през всички тези години? Че не съм знаел за тайните ти срещи с брат ми? Знам всичко Катерина... И причината, да си все още жива е, че може би тази илюзия, в която съм избрал да вярвам... Тази илюзия обаче също така ме прави слаб и уязвим. Ако мислиш, че това бебе означава нещо друго за мен грешиш. То е слабост. Слабост и за двама ни, защото сме еднакви Катерина и знам, че мислиш точно това което мисля и аз. - По-искрен от това едва ли можех да бъда.
- Не знам дали е любов. Ако е такава, то това е моята любов Катерина и ти го знаеш. Знаеш какъв съм, винаги си знаела...

Последната промяна е направена от Клаус на Чет Фев 06, 2014 6:32 am; мнението е било променяно общо 1 път

Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Писане by Антея on Чет Фев 06, 2014 5:32 am

Остана да си почине на леглото,щеше да си вземе душ след него,защото и тя имаше нужда от това,да изтрие гадните ръце на Клаус от себе си. При тази мисъл потръпна и се сви на леглото. Неможеше да отрече това,че и е много тежко,жената която не можеше да има деца,при положение,че и двамата искаха да се избият един друг.
А,те двамата с Илайджа,се обичаха толкова много и никога нямаше да имат дете. Наистина никога. Не плачеше лесно за такива неща но сега се отрониха няколко сълзи,който се опита да скрие,преди той да се е появил. Щом излезе тя се надигна и се опита да прикрие с усмивка тъгата си.
По врата и личеше,как я бе стискал за врата,червени следи,който нямаха да минат скоро. Премина по врата си и погледна към Илайджа:
-Имам ли следи по рата,ужасно ме боли...
Попита тя,като стана за да се види в огледалото и направо се ужаси,толкова грозно,толкова ужасно:
-Ужасно чудовище...
Антея

Брой мнения : 565

Писане by Илайджа on Чет Фев 06, 2014 6:47 am

Минах зад нея и нежно прокарах пръсти по червените ивици на врата й. Дори само заради тях, заради това, че й беше причинил болка, брат ми заслужаваше да го убия.
- Съжалявам за това... - Прошепнах в ухото й и се наведох, за да докосна с устни раните й. Не, че това можеше да заличи болката й. Май беше точно обратното, защото тя потрепна, когато я докоснах, затова леко се отдръпнах назад и забих зъби в китката си. Там веднага проблесна ярко червена кръв и аз поднесох ръка към устните й.
- Мисля, че това би могло да помогне за болката... - Не исках да я боли, макар че едва ли тази болка представляваше проблем, в сравнение с другата, която бе неизлечима или поне моята кръв не можеше да я излекува.
Ан обаче се колебаеше и дори не отпиваше от кръвта, а се взираше огледалото пред нас и по точно в отражението ми.
- За какво мислиш? - Раната скоро щеше да зарасне, ако не отпиеше сега.
Илайджа

Брой мнения : 590

Писане by Антея on Чет Фев 06, 2014 7:00 am

Гледаше образа в огледалото и като изключеше ръката му и харесваше,как изглеждат от страни. Бяха красива двойка и двамата толкова изтънчени,толкова си подхождаха,е да и двамата бяха с различни характери но това ги правеше още по прекрасна двойка:
-Не няма нужда от това Илайджа...
Поклати глава и приглади,косата си напред:
-Ако искам и сама мога да се излекувам,нима не помниш?
Явно и него паниката го бе обзела или просто искаше да прикрие чуждата вина. Истината е,че каквото и да направи не можеше да спре брат си,да прави каквото и да е било:
-Но понякога е по добре,да усещаш външната болка,за да притъпява вътрешната...
Погледна на долу към земята,а след това и към огледалото,като загледа неговия образ:
-Знаеш ли,какво е най-странното,че не виждам моето бъдеще. Да имам видения но не е както когато погледна някой друг. Влудява ме,че не знам,какво ме очаква...
Това по скоро я убиваше:
-Сега с тези способности,ще живея достатъчно дълго,за да бъдем заедно но какво бъдеще ни очаква?
Антея

Писане by Катерина on Чет Фев 06, 2014 7:04 am

Гледах го с празен поглед и не знам какво точно изпитвах в момента. Той също никак не улесняваше нещата за мен. Напротив, караше ме да правя невъзможни избори, от които нямаше връщане назад. Все едно очакваше да съм като някой от подчинените му и да засвидетелствам любовта и лоялността си, като сляпо се подчинявам на всяка негова прищявка.
- Всъщност само защото ти си решил, че бебето е слабост не означава, че това е така Ник. - Отговорих аз, вече много по-решително и дори малко нападателно.
Добре де, идеята за бебе беше абсурдна и нелепа. И двамата с Ник го знаехме, но дори не ставаше дума за това. Той се опитваше да ми каже какво трябва да правя дори със собственото си дете, а това вече ме вбесяваше.
- Искам това бебе и ти, нямаш право на глас. - Добре, това беше просто, за да му покажа, че нямаше да изпълнявам нарежданията му.

Катерина
Модератори
Модератори

Писане by Илайджа on Чет Фев 06, 2014 7:14 am

Хванах раменете й и нежно я завъртях с лице към себе си.
- Това е хубаво нещо. - Поне мен ме радваше, защото наистина мразех тези нейни видения, защото правеха всичко да изглежда толкова обречено.
- Ще имаш истински живот, което означава, че ще се изненадваш от хубавите неща които ще ти се случват, ще може да изпиташ истинско щастие и то ще е неподправено. - Погалих нежно лицето й и се усмихнах.
- Няма да се тормозиш за нещата които ще се случат, но няма да може да промениш. Според мен това си е истински дар. - Опитах се да й покажа хубавата страна на нещата, защото тя май не изглеждаше толкова щастлива от факта, че не вижда собственото си бъдеще, в което се надявах, че ще бъда и аз, а това значеше, че няма да вижда и моето.
- Означава също така, че вече ще мога да имам тайни. - Казах шеговито. - Например ако реша да ти изневерявам няма да ме убиеш още преди да се е случило. - Засмях се. -
Илайджа

Писане by Клаус on Чет Фев 06, 2014 7:30 am

Изглеждаше,като малко дете,което се бе заинатило за нещо. Правеше точно обратното на това,което казваше. Е... Как да не ти се иска да я стискаш за врата? Толкова дразнеща,толкова вбесяваща но в другия момент ти се иска да я целуваш докато не я оставиш без дъх.
-Съзнаваш ли,че избора не е изцяло твой?
Остана все така на мястото си:
-Ти не вярваш в това? А,и как виждаш тези неща?
Да заживеят,като семейство,да отглеждат малкото създание,което щеше да създаде много повече проблеми от колкото спокойствие. Дори някой ден можеше да убие и него,както правеше неговия баща. Щеше да се обърне срещу него,както правеха всички. Това също не можеше да го позволи,прекалено много бяха враговете. Не му трябваха врагове,а хора,който да се страхуват от него.

Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Писане by Катерина on Чет Фев 06, 2014 8:04 am

Вдигнах ръце и поклатих глава:
- Не знам Ник... - Отвърнах саркастично.
- Предполагам, че съм очаквала да имам право на избор ако вярвах, че съществува вероятност да нося ТВОЕТО дете! Точно така, твоето дете, защото според думите на онази вещица, аз нося твоето дете. - Нарочно не спирах да го повтарям и натъртвам на точно това, за да осъзнае най-накрая, че не говорим за това да отнемем живота на някой незначителен, а на неговото собствено дете.
- И след като толкова упорито се опитваше да ме убедиш, че имаме нужда от точно нейната помощ и не трябва да я убиваме, се чудя защо дори не се замисли дори за миг, когато реши да отнемеш живота на собственото си дете? - Даже не знам защо губех време и усилия да споря за нещо, в което не вярвам.
- Ако толкова много изгаряш от желание да видиш какво се крие в мен, давай! - Отново разперих ръце, показвайки му, че съм на негово разположение. Надявах се обаче да не се възползва от предложението ми, защото дори и само възможността вещицата да казва истината, ме ужасяваше, защото нямах представа до къде е готов да стигне.
- Както вече си наясно, дори за миг не се хващам на тази глупост, че съм бременна. - Блъфирах. - Обаче нещо се случва и аз искам да разбера какво точно... - Трябваше да поговоря с вещицата отново, само че по моя начин, за да разбера какво се случва, а след това да реша как да действам, защото ако имаше бебе, нямаше начин да му позволя да го убие.
- Ако ще играем в един отбор, трябва да имам право на глас Ник... Ако искаш да остана, трябва да имам право да взимам решения... Знам, че обичаш контрола и той е всичко за теб, но аз не съм твой подчинен и никога няма да бъда, затова трябва да решиш сега... Ако не можеш да се примириш с това, то тогава може би просто трябва да ме убиеш още сега, защото мога да ти пазя гърба, мога да бъда до теб на всяка крачка и мога да те обичам повече от всеки друг, но единственото което никога няма да бъда е твоя подчинена и предпочитам да съм мъртва, пред това да изпълнявам заповеди...

Катерина
Модератори
Модератори

Писане by Антея on Пет Фев 07, 2014 12:08 am

-Да ужасно си прав,преди но след,ще видиш,какво ти се пише само да си посмял...
Скара му се тя,като пълна актриса но истина е,че ако посмееше да и изневери,щеше да му направи живота черен,да му го върне тъпкано,само че си го познаваше добре и знаеше,че той не би и причинил това. Не че би го изоставила заради изневяра,понякога мъжете биват слаби и податливи на женски чар но просто,щеше да му даде урок. Докосна го по носа с връхчето на показалеца си,като го накара да се смръщи но и да се усмихне:
-Ти такова намерение ли имаш,толкова ли съм лоша в леглото,че си мислиш да ми изневериш с някоя друга?
Присви очи,сега щеше да го попържи на бавен огън,на доста бавен огън. Просто я грезеше от вътре,да не го оставя:
-Слушай много добре,защото няма да повтарям,като мен няма да намериш друга,така че недей да търсиш...
Засмя се тя,като се направи на засегната и се дръпна от него.
Антея

Писане by Илайджа on Пет Фев 07, 2014 12:16 am

Засмях се весело и я целунах:
- Перчиш ли се? - Не беше правила нещо такова до сега, да беше демонстрирала самочувствие, но не под формата на фукане.
- Отива ти... - Казах след поредната целувка и я погледнах в очите.
- Не бих ти изневерил никога и ти си точно това от което имам нужда, така, че няма от какво да се притеснявате госпожице съвършенство, аз съм вас, както вече ви е известно. - Последва нова кратка целувка, след която се отдръпнах лекичко и погледът ми пак се привлече от червените следи по-врата й.
- Моля те, ако не искаш моята помощ за това, то ти се погрижи, защото е ужасно да знам, че те боли. - Започнах да целувам врата й, сякаш за да залича спомена за ръцете на брат ми, които по-рано бяха върху него.
Илайджа

Писане by Клаус on Пет Фев 07, 2014 12:21 am

Издаде звук като бик,който издишваше голямо количество въздух но определено му трябваше много повече търпение,то колкото разполагаше сега. Наясно е,че винаги,ще е напреки на него и,каквото и да ставам,ще му играе дюшеш.
-И аз не научих много неща за това бебе,всъщност не си се питала но това дете може и да те убие?!
Приви очите си:
-Знаем ли това или просто я оставих ме да не ни изпее всичко.
Погледна отново към гримоарите,който определено не бяха наръчник,за отглеждане на бебе от нова раса. Не,че щеше да се стигне до там,въобще... Всъщност вече в главата му се въртеше това,да и внуши нещо или просто да го убие. Незнанието водеше до драстични мерки,защото винаги накрая,можеше да се окаже още по зле.
-Трябва да я разпитаме и да научим колкото се може повече неща.

Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Писане by Антея on Пет Фев 07, 2014 12:31 am

-Дразнят те нали?
Знаеше,че той изпитва вина,че не е успял да я предпази,а и му се искаше да го убие,за тази постъпка,че едва не я уби. Вдигна ръката си,като премина през врата си,постепенно те избледняха докато съвсем не изчезнаха.
Отдръпна се завъртя се и се огледа,бе в мъжки дрехи и това не и харесваше,искаше си нейните изтънчени красиви дрехи,а не тези гадни дрипи.
-Обещал си ми да ме водиш по магазините!
Припомни му,кат тръгна към банята,защото имаше нужда от един продължителен и хубав душ,който да отмие всичко от нея,да и даде време поне малко да се успокой:
-Отивам да направя опит да измия от себе си гадните ръце на твоя брат. Не знам,как ще прегръща детето си с тези кървави ръце...
Антея

Писане by Катерина on Пет Фев 07, 2014 12:34 am

Вдишах дълбоко и издишах. После го направих още няколко пъти и чак тогава го погледнах и казах:
- Имам нужда от собствена стая. - Отидох до леглото и взех гримоарите, после и сака с дрехите си и излязох от шибаната стая в долнопробния мотел, който беше намерил. Не можех да остана в една стая с него. Просто не можех. Не и когато бях на ръба. Имах нужда да остана сама и да прочистя съзнанието си. Имах нужда да го няма.
Слязох до рецепцията и принудих мъжа на нея да ми даде ключ за друга стая, после се качих в нея и се заключих вътре.

Катерина
Модератори
Модератори

Писане by Илайджа on Пет Фев 07, 2014 12:46 am

Ан се скри зад врата на банята, а аз се излегнах върху леглото и се загледах в бялата улющена на места боя на тавана. Всички бяхме прекалено изморени и имахме нужда от почивка. Как обаче можех да си почина когато родителите ми бяха някъде там навън и искаха да отнемат семейството ми, живота ми и любовта ми. Или пък това, че трябваше да измисля как да убедя брат си, че това дете трябва да се роди и той не трябва да го убива, но какво знаех аз? Нямах представа дали за това дете няма да е по-добре никога да не се ражда, когато знаех какви ще бъдат родителите му. Дори и Ан мислеше, че ще е истинска трагедия, а дори не ги познаваше добре. Надеждата ми обаче се крепеше върху това, че ще мога да им припомня какви са били преди да станат такива. Ако само можеха да си спомнят, щяха да видят същото като мен, те можеха да предпазят това същество и най-вече някъде дълбоко в тях се криеше любов, която можеха да му дадат, само трябваше да им припомня това...
Илайджа

Писане by Клаус on Пет Фев 07, 2014 1:00 am

И двамата имаха нужда да преосмислят нещата,главата му бе бъкана с толкова много въпроси,дилеми и нямаше решение на много от тях. Не искаше да я изгуби и нямаше да го позволи но не можеше да се примири с това бебе и всичко останало,което можеше да последва.
Реши да удави повечето въпроси не успешно в алкохол,понякога алкохола помагаше. От друга стана не,че не можеше да и внуши всичко това,щеше да си реши много по лесно проблема но точно за това сякаш не му се искаше.
Това е голяма дилема и не можеше с лесна ръка да я отметне. Имаха малко време,можеше да обмисли добре нещата. А,и знаеше,че ако направи нещо подобно,Катерина никога няма да му прости и щеше да я нарани найстина много,това променяше нещата. Лесно е да го внушиш но имаше нещо от вътре,което те изяждаше.

Клаус
Вампири МФ
Вампири МФ

Писане by Катерина on Пет Фев 07, 2014 6:06 am

От часове четях и препрочитах "историята на живота си" и някъде дълбоко в себе си, вече бях взела решението, че ще запазя това бебе. Щях да го пазя с цената на всичко и нямаше да позволя на никой, абсолютно никой да ми го отнеме, дори и на Ник, защото за момента изглежда той беше най-голямата заплаха за оцеляването му. Аз обаче имах предимство. Коловете все още бяха достъпни само за мен и ако се наложеше щях да ги използвам. Можех да се освободя веднъж завинаги от него и цялото му смахнато семейство и най-накрая да имам възможност за свое собствено.
Все още на дневен ред бе проблема с жаждата ми. Вече усещах как вените ми започват да изгарят и знаех причината. Имах нужда от кръв, а точно в момента Клаус беше единственият който можеше да ми предостави такава. Така, че трябваше да мисля бързо и да действам бързо, защото нямах никакво време. Трябваше да намеря начин да се справя с желанието му ми отнеме това бебе или... Точно така, трябваше да говоря с вещицата. Тя трябваше да има начин да се справи с този проблем и щеше да го направи, защото бях видяла погледите и на двама им. Илайджа и вещицата сякаш искаха да запазят живота на бебето, което значеше, че мога да се възползвам от тяхната помощ. Имах начини, с които да убедя Илайджа, а той щеше да убеди нея, да ми помогне. Това обаче трябваше да се случи без знанието на Ник, защото не можех да разчитам на него. Бях му дала възможност и той както винаги просто беше решил, че трябва да ме уведоми за намеренията си и за това какво трябва да се направи, докато аз му предлагах себе си отново, само срещу простичката молба да спре да ме контролира... Е, беше ми дал ясно да разбера, какво е избрал...
Станах от леглото и излязох от стаята, а след малко вече се намирах пред тази на вещицата и Илайджа и почуках тихичко, в очакване някой от тях двамата да ми отвори...

Катерина
Модератори
Модератори

Писане by Антея on Съб Фев 08, 2014 6:38 am

Взе си един много продължителен душ,за да се успокой,имаше нужда и то голяма. Излезе увита в някаква гадна хавлия но това е нищо в сравнение с още по гадните ръце на Клаус. Косата и бе мокра не искаше да я търка в кърпата,а за сешоар не искаше и да чува. Но това си бяха само женски капризи.
Тъкмо когато излезе и реши да се облече или по скоро мислеше,да отиде при Илайджа,който се бе облякъл на половина,чуха как някой чука на вратата. Не е трудно да с досетиш кой е и без да имаш способности,единия вариант е Клаус,другия Катерина,пое много дълбоко дъх.
Погледна с очи към Илайджа,като му намекваше,че и стига един път да е на косъм от смъртта,не и се искаше в рамките на един ден да е два пъти. Живееше и се не и се искаше отново да се бори за живота си.
След това въздъхна и направи знак,да отвори вратата,така или иначе ако бяха наумили нещо,вратата надали им беше толкова голям проблем. Поне си направи труда да почука,което малко беше напредък.
Антея

Писане by Илайджа on Съб Фев 08, 2014 6:53 am

Станах от леглото и бързо облякох и блузата, а после отидох да отворя. Вече знаех кой е отвън и заради това не настоях Ан да се облече, но като цяло не ми беше приятно никой друг да я вижда така, освен аз. Макар, че ако бяхме на плаж, много по-голяма част от плътта й щеше да бъде на показ.
- Какво искаш Катерина? - Още от врата я застрелях с въпроса си, който трябваше да й подскаже, че не ни е до гости в момента, но нахалството й бе достигнало връхни размери, защото без дори да каже и думичка, тя ме стрелна с поглед и почти изблъска от врата, за да може да влезе, а когато го направи, започна да оглежда стаята така сякаш щеше да види нещо по-различно от това което имаше в тяхната.
- Е? - Попитах нетърпеливо и я улових за ръката, защото обикалянето й ме изнервяше. - За какво си тук? - Тя издърпа ръката си и още по-намръщено погледна към мен.
- Искам да поговоря с Ан. - Отвърна тя и най-накрая удостои и Ан с поглед. - Насаме! - Уточни в последствие а аз се подсмихнах лекичко.
- Това няма да се случи... - Отвърнах й директно.
- Не мога да я убия или нараня, дори и не съм тук заради това, просто искам да поговоря с нея, а твоето присъствие е излишно, затова Илайджа моля те, просто отиди да си вземеш малко чист въздух, а когато се върнеш тя ще е изцяло твоя, отново...
Погледнах към Ан. Катерина беше права, знаех, че не може да нарани Ан, но какво толкова можеше да иска да си говори с нея. Знаеше, че мога да чуя всичко, дори и да не съм в стаята. Предполагам просто не искаше да се меся или беше намислила нещо друго. Все пак Ан имаше последната дума, ако желаеше щях да изляза или пък да остана.
Илайджа

Писане by Антея on Съб Фев 08, 2014 7:07 am

Сега най-сетне искаше да чуе но не бе сигурна,че това което чуе може да и хареса. Да друга вещица можеше да и каже същото,да можеха да намерят хиляди но истината е,че като Ан имаше много малко.Не не се превъзнасяше и други можеха да решат проблемите но частично или не навременно много бавно. А,ако научеха истината която знаеше тя,щяха да се опитат да направят много по лоши неща,като да убият бебето. А,Ан не искаше това искаше това дете живо,да бъде баланс между всички иначе този баланс,щеше да си отиде. Можеше Клаус да възцари ужасен хаус. Поклати глава на Илайджа нямаше намерение да се държи агресивно и надменно,знаеше доста добре,как ще реагира тя на това поведение. Нямаше никога да бъдат приятелки,това е ясно,не е търсила и това но поне и се искаше да е до такава степен,да не я иска мъртва и да прави опити такива:
-Няма проблем Илайджа...
Изчака той да излезе,а тя седна на един от столовете,умората си казваше своето:
-Сигурно имаш доста въпроси,започвай от някъде...
Антея

Писане by Катерина on Съб Фев 08, 2014 7:18 am

Не последвах примера й, а продължих да се разхождам из стаята, не защото имах нужда от разходка, а просто защото ми помагаше да мисля по-добре.
- Имам само един въпрос. - Отвърнах аз и спрях за миг, като погледнах право в очите й. Все още нямах никакво доверие в способностите на тази вещица, но в момента разполагах само с нея, затова щеше да е добре, ако успее да ми помогне.
- Какво трябва да направя, за да мога да се храня отново с човешка кръв? - Надявах се поне това да знае, защото от всички писания в гримоарите не се споменаваше нищо за това.
- Всъщност до колкото си спомням беше споменала нещо от сорта, че само кръвта на Клаус е достатъчно силна... Означава ли, че някой друг хибрид или пък вампир би свършил работа? - Така и не бях пробвала да се храня от хибрид или вампир и отново не защото нямах желание да опитам, а защото Клаус не ми беше дал възможност да го направя.

Катерина
Модератори
Модератори

Писане by Антея on Съб Фев 08, 2014 7:29 am

Явно мислеше някакви неща,не е трудно да се досетиш,че са планове за бягство. Не искаше да и чупи плановете но нямаше кръв,която да издържи силата,която носеше това бебе,щеше да я убие,а умреше ли тя и то също щеше да умре:
-Ще можеш,чак когато детето се роди...
Погледна отново към нея но я заболя главата да я следи,как снове из стаята:
-Детето е силно,то въплащава в себе си много раси,силно е но и си вампир,твоята така да се каже визиология се опитва да го убие,да го отхвърли. Така да ти го обясня,когато бебето се е получило,ти си изпитала нуждата от кръв,за да не отхвърли тялото ти плода. След това ти е било трудно да спреш този порив. Предполагам,те е налегнала уникална жажда за неговата кръв.
Повдигна рамене леко и каза:
-Можеш да пробваш но съм сигурна но определено няма да се получи. Кръвта трябва да е доста силна,можеш да пробваш от Илайджа или Ребека но едва ли ще те засити напълно,само не съм сигурна дали този опит ще хареса на бебето. Но няма да те спирам,опитвай...
Вдигна рамене:
-Но то доста добре,ще ти покаже от какво има нужда и от какво не...
Как бе възможно,тя да има бебе,а Ан която можеше не можеше да има от Илайджа. Каква глупава ирония на съдбата.
Антея

Писане by Катерина on Съб Фев 08, 2014 7:39 am

Сбръчках вежди и изражението ми придоби още по-недоволен и раздразнен вид.
- Няма ли заклинание което може да промени това? - Вече адски изнервено и нетърпеливо попитах аз.
- Няма начин това да е единственият начин. - В това се опитвах да убедя нея и себе си, в противен случай бях напълно загубена.
- Трябва да има и друг, защото дори и ако се примиря с нежеланието си, да съм зависима от Клаус, той няма да ми даде от неговата кръв, следователно това бебе ще загине по-скоро от колкото си мислиш. - Не исках да показвам каквато и да е загриженост към бебето, защото това щеше да ме направи да изглеждам като пълна идиотка, но пък трябваше да стимулирам нейното желание да спаси това бебе.
- Затова ако държиш да го спасиш, е по-добре да намериш начин...

Катерина
Модератори
Модератори

Писане by Антея on Съб Фев 08, 2014 7:48 am

-Загрижена съм,временно проблема мисля,че може да го реши само някой древен и не напълно,а когато напреднеш,ще имаш ужасяващи болки,да се каже,че детето ти ще прави опити да те убива от вътре. Ти просто,ще искаш кръвта на Клаус,защото само тя,ще облекчава болката.
Не се изправи,защото усети колко нервна беше и ако не е внушението на Илайджа сигурно и нейните ръце,щяха да са около врата и:
-Виж това бебе е непрецказуемо. Определено няма известно заклинание,единственото което знам,че само кръвта на Клаус е най-доброто решение.
Присви за малко очи,виждаше се че се притеснява,защото страх не можеше да каже,че изпитва такова нещо:
-Ако те притеснява,че Клаус,ще убие детето,не се тревожи,няма да го направи. Дори без да виждам бъдещето го знам,някъде дълбоко,ама много дълбоко в неговата катранено черна душа има нещо,което потрепва когато чуе,че е баща. А,и нито аз нито Илайджа,ще позволим на Клаус да нарани бебето. То трябва да се роди...
Антея

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 5 от 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото